ВИБІР МОВИ

Формування


При формуванні полікарбонатних листів SOTON формована зона обов'язково повинна знаходитися при температурі вище за "температуру склування" (Тст), що становить близько 150 °С. Будь-яке недотримання цієї умови приведе до виникнення в листах високої внутрішньої напруги, що може різко понизити ударну міцність і підвищити чутливість до хімічної дії. На відміну від інших пластикових матеріалів, тут ця внутрішня напруга неозброєним оком не видно і можуть бути виявлені тільки за допомогою приладу поляризованого світла - поляриметра. В деяких випадках внутрішню напругу можна зняти за допомогою відпалу, проте труднощі, з якими доводиться мати справу при відпалі, роблять цей спосіб складним і неефективним.

 

Термоформування

При термоформуванні завжди рекомендується піддати лист попередній сушці. Заздалегідь висушений лист можна безпечно нагрівати до 180 ° - 200 °С. При такій температурі лист легко піддається глибокому витягу і гибке за заданим профілем.
Умови попередньої сушки
Листи SOTON необхідно сушити при 120 °С.
Тривалість попередньої сушки залежить від кількості вологи, поглиненої листом, і від його товщини. Тому найкращий спосіб визначення необхідного часу сушки полягає в наступному:
– з листа досвідченої партії слід вирізувати 2 - 3 невеликі зразки матеріалу;
- необхідно помістити ці зразки в піч, нагріту до температури попередньої сушки (110 ° - 120 °С);
- через кожних 2 - 3 години слід витягати черговий зразок з печі і нагрівати його до температури формування (170 ° - 180 °С);
- необхідно стежити за появою пухирів на зразку. Якщо через 10 хвилин пухирі не утворюються, значить, матеріал висушений. Якщо пухирі з'являться, це означатиме, що потрібно додаткову сушку;
- визначивши тривалість сушки, слід переходити до попередньої сушки усієї партії поликарбонатных листів.

 

Вакуумне формування

 

Вакуумне формування заздалегідь висушеного полікарбонатного листа легко здійснюється на будь-якій сучасній машині для вакуумного формування. Бажано використати для цієї мети автоматичні машини, які захоплюють лист з усіх боків і тримають його впродовж усього процесу. Це особливо важливо при роботі з тонкими листами завтовшки ~ 2 мм. Такі листи можуть зазнавати усадку до 5%, і тому мають бути міцно закріплені на рамі. Вакуумне формування без попередньої сушки слід проводити дуже обережно. Температура листа має бути не вища 160 °С. нерівномірний нагрів, що призводить до місцевого перегрівання вище 160 °- 165 °З, викликає утворення пухирів на перегрітій ділянці.

Формування під тиском

 

Формування під тиском - це процес, аналогічний вакуумному формуванню. Він дозволяє легко формувати куполоподібні поверхні і кришки. Цей метод також можна застосовувати без попередньої сушки, оскільки він вимагає невеликого відносного витягу, а форма виробу дуже проста (сферична або майже сферична).


Вільне формування


Вільне формування може виконуватися без попередньої сушки, але при такому процесі також потрібно ретельний контроль температури. Якщо лист не піддався попередній сушці, то щоб уникнути місцевого перегрівання слід користуватися тільки печами з добре регульованою циркуляцією повітря. Необхідно оглянути лист і визначити його усадку, оскільки в цьому методі формування лист не закріплюється на рамі, яка запобігла б усадці.

 

Гнучка по лінії нагріву


Гнучка по лінії нагріву може здійснюватися без попередньої сушки, але при цьому також потрібний точний температурний контроль. Спочатку перегрівання виявлятиметься на кінцях лінії вигину, де листи нагріваються швидше. Особливо ретельно треба стежити за тим, щоб гнучка не виконувалася на ділянках, температура яких нижче 155 °С. Інакше виникне внутрішня напруга, із-за якої лист втратить значну долю своєї ударної міцності. Настійно рекомендується поекспериментувати з невеликими зігнутими зразками матеріалу і перевірити їх ударну міцність, завдавши удару важким молотком по лінії вигину зразка, покладеного на підлогу або на робочий стіл лінією вигину вгору. Руйнування зразка означатиме, що температура гнучкі була вибрана занадто низькою. При гибке листів завтовшки більше 3 мм задовільні результати можуть бути отримані тільки на устаткуванні, що дозволяє виконати двосторонню гибку по лінії. Гибку по лінії нагріву можна виконувати зі збереженням на виробі захисної поліетиленової плівки тільки для листів завтовшки менше 6 мм. У випадку гнучкі листів завтовшки 6 мм і більше, час нагріву і температура на поверхні листа будуть занадто високі, що викличе місцеве розплавлення поліетилену. Перед формуванням можна зняти поліетилен уздовж лінії нагріву, запобігши тим самим його розплавлення, і зберегти поліетиленове покриття на більшій частині іншої поверхні листа, що полегшить поводження з ним після формування.

 

Усі представлені вище матеріали носять рекомендаційний характер

 

МОНОЛИСТИ З ПК


виготовляються розмірами 2050 мм х 3050-6000 мм, товщина листа 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 мм.

за погодженням можливе виготовлення листів різних габаритних розмірів і текстур

 

МОНОЛИСТИ З ABS


виготовляються розмірами 1700 мм х 3050-6000 мм, товщина листа 2, 3, 4, 5, 6, 8, 10 мм

за погодженням можливе виготовлення листів різних габаритних розмірів і текстур